کتاب تا در محله گم نشوی

اثر پاتریک مودیانو از انتشارات ماهی - مترجم: انوشه برزنونی-بهترین رمان

تا در محله گم نشوی بازی دائمی نور و سایه است، مبارزه‌ی بی‌پایان خاطره و فراموشی است. ژان دَرَگان نویسنده‌ای میانسال است که به ملال گرفتار آمده و عزلت‌نشینی اختیار کرده. روزی شخصی به نام ژیل اُتولینی با او تماس می‌گیرد و خبر از پیدا شدن دفترچه‌ای می‌دهد که دَرَگان در ایستگاه قطار لیون گم کرده بود. در این دفترچه اسمی آمده که کنجکاوی اُتولینی را برانگیخته و حالا می‌خواهد از دَرَگان اطلاعاتی درباره‌ی شخص مذکور به دست آورد. کنجکاوی اُتولینی دَرَگان را به گذشته‌های دور می‌برد و بهانه‌ای می‌شود برای باز کردن کلاف‌های درهم‌تنیده‌ی روزگار کودکی‌اش.


خرید کتاب تا در محله گم نشوی
جستجوی کتاب تا در محله گم نشوی در گودریدز

معرفی کتاب تا در محله گم نشوی از نگاه کاربران
کوچه پس کوچه های فرانسه
همراه گم گشته و فراموش شده های یک ذهن!

مشاهده لینک اصلی
یک نویسنده که دوران گذشته خودش رو کاملا به فراموشی سپرده ، در اثر یک اتفاق کوچک وارد جریانی از به یادآوری خاطرات میشه و هرچی داستان جلوتر میره گره های بیشتری از گذشته ش رو باز میکنه.

تمام چیزی که میتونم درباره داستان بگم همین هست ! چون متاسفانه ترجمه ای که من از این کتاب خوندم اصلا جالب نبود ومطمئنا یک دلیل اصلی عدم جذابیت داستان و کج فهمی اون برام همینه. اولین کتابیه که از مودیانو خوندم و با توجه به اینکه تقریبا از سیر خط وقایع داستان سر درنیاوردم و سوالهای زیادی برام به وجود اومده، قضاوت در مورد کتاب برام کار ناممکنی به نظر میرسه.
امیدوارم کتابهای مودیانو با ترجمه های استاندارد در ایران منتشر بشه ( شاید هم میشه و بخت من بود که این ترجمه به پستم خورد) تا لااقل تجربه ما از کتابهای ایشون هرچی بیشتر به واقعیت نزدیک بشه.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب تا در محله گم نشوی


 کتاب پسر عیسا
 کتاب سانست پارک
 کتاب دروز بلگراد
 کتاب قصری در پیرنه
 کتاب در آستانه فردا
 کتاب اینس، روح من