تمام گمشده‌های دنیا راوی مقطعی از زندگی چند زن از زبان دانای کل است. زن‌های این داستان هر یک به شکلی مجبور به انتخاب سختی شده‌اند. اگرچه اتفاقات روایت شده از این شخصیت‌ها مستقل است لیکن همهٔ آن‌ها به هم‌مرتبط بوده و در نهایت داستان شکل یکپارچه‌ای به خود می‌گیرد.

تمام گمشده‌های دنیا، آخرین اثر لیلی بخشی داستانِ سوءتفاهم‌ها، سوء برداشت‌ها و پنهان‌کاری‌هاست؛ قصهٔ انتخاب بین ماندن یا رفتن. تمام گمشده‌های دنیا داستان چند زن است و لیلی بخشی دست روی دغدغه‌های زنانه‌ای گذاشته است که به خوبی در بستر روایت داستان شخصیت‌های این داستان به تصویر کشیده شده است. زنان این داستان با مسائل بسیاری مثل خیانت همسر، بیماری مادر، فقدان پدر، جنگ و… دست و پنجه نرم می‌کنند. زندگی شخصیت‌ها به واسطهٔ اتفاقات و روابطشان جوری به هم گره خورده است که روایتی جذاب را از زندگی خلق کرده‌اند. زنان تمام گمشده‌های دنیا در معرض انتخاب‌های سخت قرار گرفته‌اند و نویسنده به بهترین شکل ممکن، درگیری‌های این شخصیت‌ها را در مواجهه با انتخاب‌ها به تصویر کشیده است. انتخاب کردن هیچ‌گاه کار ساده‌ای نبوده چون همه چیز در زندگی ملغمه‌ای از خوبی‌ها و بدی‌هاست پس با انتخاب هر چیزی، خوبی‌ها و بدی‌های آن را یک‌جا می‌پذیریم. لیلی بخشی در تمام گمشده‌های دنیا سختی این انتخاب را به روایت درآورده است، روایتی که شاید بیشتر از هر چیزی برای زنان ملموس باشد چون با تاروپود زندگی آن‌ها تنیده شده.
خیلی چیزها به آن شکلی نیست که به نظر می‌رسند، دنیا جای کوچکی است و سرآخر همهٔ اسرار فاش خواهد شد، حتی گمشده‌ها نیز پیدا خواهند شد.


خرید کتاب تمام گمشده های دنیا
جستجوی کتاب تمام گمشده های دنیا در گودریدز

معرفی کتاب تمام گمشده های دنیا از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب تمام گمشده های دنیا


 کتاب نکسوس
 کتاب لانه
 کتاب وزارت درد
 کتاب ژرمینال
 کتاب سال من
 کتاب کارناوال شوم