کتاب دیوار

اثر ژان پل سارتر از انتشارات جامه دران - مترجم: صادق هدایت-بهترین رمان

The Wall, the lead story in this collection, introduces three political prisoners on the night prior to their execution. Through the gaze of an impartial doctor--seemingly there for the mens solace--their mental descent is charted in exquisite, often harrowing detail. And as the morning draws inexorably closer, the men cross the psychological wall between life and death, long before the first shot rings out.

This brilliant snapshot of life in anguish is the perfect introduction to a collection of stories where the neurosis of the modern world is mirrored in the lives of the people that inhabit it.


خرید کتاب دیوار
جستجوی کتاب دیوار در گودریدز

معرفی کتاب دیوار از نگاه کاربران
وقتی که آدم خیال موهوم ابدیت را از دست داده,چند ساعت و یا چند سال انتظار فرقی نمی کند.

مشاهده لینک اصلی
دیوار،روایتگر جنگی است که در اسپانیا رخ می دهد و در طی این جنگ احول سه زندانی که قرار است فرادی روز بعد اعدام شوند را به تصویر می کشد..‌
سارتر به بی طرفی اعتقاد دارد و در هیچ جای کتاب ذکر نکرده که سه اسیر مربوطه،خائن هستند یا فداکار...
او به جای تاکید بر این ویژگی ها به عوض شدن قوانین زندگی برای هر کس،و فرا رفتن از مرزی که جامعه برای ما تعیین کرده اشاره دارد...
هر کس دست از جان بشوید ،
هر چه در دل دارد بگوید..

عوض شدن دید و قوانین زندگی برای این سه نفر قبل از مرگ و توصیف آن از زبان خود سارتر بسیار زیبا و قابل تامل است...

مشاهده لینک اصلی
قطعات خوب وضعیت زندانی اولین داستان @ Wall @ را برای جذاب شدن پیدا کردم. و سارتر چیزی را که من انتظار داشتم، به پایان رسانده بودم، کاملا به خوبی بازی کردم. من داستان نهایی @ Childhood of a Leader @ را پیدا کردم تا دیدگاه های جالب در مورد تفکر کودکان و پیشرفت اندیشه را در زمانی که آنها بالغ شده اند، بیابم. انتیسیتیسم کمی به من خجالت زده است، اما من آن را نادیده می گیرم و تمرکز خود را بر داستان می گذارم و آن را صرفا به عنوان ابزار ادبی مورد استفاده برای دوره زمانی قرار می دهم. من داستان Erostratus را دوست داشتم. بخش بد در @ Intimacy @ من با Lulu خسته شدم و ناخودآگاهم که من این کتاب را برای حدود یک ماه گذاشتم. من نمی خواستم آن را انتخاب کنم چون هیچ چیزی درباره این داستان نداشتم. @ دوران کودکی رهبر @ یک دیوار از پاراگراف های طولانی است که بدون جدایی. به دلایلی به من رسید من تصور می کردم که آن را برای برخی از اثر که من از دست رفته بود، شاید احساس که شما واقعا پیشرفت نیست، و یا که زندگی لوسیونن به عنوان مداوم در نظر گرفته شد. با این وجود، من را تکان داد. در کل، خوب بود 2 ستاره ممکن است به نظر سختگیرانه برسد، اما با کشیدن روی آنها، تعریف خود را به معنای واقعی آن خواهید یافت. تنها چیزهایی که از این کتاب خارج می شوند عبارتند از: انحراف از خواندن هر چیزی از فروید، کنجکاوی ذهنی یک نفر که در وضعیت پابلو ایبتا قرار دارد، و احساس اینکه سارتر کمی از غم انگیز است.

مشاهده لینک اصلی
در مورد سارتر در مورد سارتر اطلاعاتی ندارید و تنها \"وال\" را بخوانید (از یک متن متفاوت). بنابراین جالب بود که نظرات دیگر و در مورد دیگر Sartre را بخوانید و در مورد مجموعه \"Wall\" فقط عنوان عنوان باشد. این باعث می شود که من در مورد سازه های حیاتی که تمایل به ساختن برخی از نویسندگان دارند، در این مورد، اگزیستانسیالیسم (هرچند که توضیحات است که من دیده ام برای من غرق نشده است) تعجب می کنم. همه می توانم بگویم این است که خواندن این داستان خاص، به تنهایی و بدون مراقبت از زندگی کلی و کار نویسنده مشهور آن، من آن را به عنوان یک شاهکار عظیم بود. توضیح بالا به وضوح این فرض را خلاصه می کند. اما این کار عدالت را به هنر ارائه Sartre انجام نمی دهد. در حالی که این داستان هیچ کاری برای افزایش علاقه من به یادگیری درباره اگزیستانسیالیسم نداشت، برای ایجاد علاقه به من در خواندن کارهای ادبی سارتر به عنوان کار ادبی خیلی کار کرد.

مشاهده لینک اصلی
(ستاره های 2.5 ستاره) سارتر دارای ایده های جالبی است، و داستان های کوتاه او باعث می شود که شما فکر کنید، اما به طور کلی نوشته های او سفت و سخت است و احساس می کنید که شما در حال خواندن مقاله فلسفی در لباس پوشیدن هستید. شخصیت های او تنها برای او برای اثبات یک نقطه وجود دارد؛ هیچ چیز آنها را طبیعی یا واقع بینانه احساس نمی کند، اما آنها پیام های سارتر را در سراسر دنیا دریافت می کنند. اگر بخواهید مجموعه ای از داستان های کوتاه فرانسه که در قرن بیست و یکم خوانده اید را بخوانید، احساس نمی کنید که خیلی آکادمیک هستید، کاموث تبعید و پادشاهی را بخوانید. کامتری در مورد فلسفه خود با استفاده از مردم به عنوان یک پس زمینه می نویسد، کامو درباره افراد می نویسد، الهام بخش فلسفه اش است. من هم فقط فکر می کنم که سارتر به طور کلی بیش از حد رتبه بندی شده است، بنابراین من پذیرفتن تعصب در آنجا هستم.

مشاهده لینک اصلی
بیشتر این دیوار در مجموعه ای از داستان های کوتاه بود که من خیلی از آن لذت بردم. اگر این داستان تنها (و شاید Erostratus) بود، من 5 ستاره را به او داده بودم. شاید برای کسی که با دانش محدود و محدودی درباره اگزیستانسیالیسم سارتر است، این داستان ساده ترین چیزی است که به عنوان نوآوری ایده های سارتر شناخته می شود. در عین حال احساس نمی کرد که ایده هایش در یک شیوه ای بیش از حد نمادین ظاهر می شود، مانند داستان، ایده های او در پوشیدن است. در ابتدا همه آنها به عنوان داستان مستقل احساس می شود که می تواند به صورت متفاوتی بر اساس آشنایی شما با اگزیستانسیالیسم خوانده شود. دوست داشتم همه ی ملودی های داخلی و در حالی که خواندن دیوار و کپی نقل قول های مورد علاقه من، من پیدا کردم خودم کپی تقریبا تمام داستان.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دیوار


 کتاب آریل
 کتاب پیام سلستین
 کتاب عروسک
 کتاب دختری با پرتقال
 کتاب جان شیفته
 کتاب دیوانه ای بالای بام