کتاب سنگ صبور

اثر عتیق رحیمی از انتشارات یوبان - مترجم: مهدی آذری-بهترین رمان

در زبان عامیانه فارسی، Syngue Sabour نام یک سنگ سیاه و سفید جادویی است، یک سنگ صبور، که ثمربخش کسانی را که در آن اعتماد دارند جذب می کند. اعتقاد بر این است که روزی که آن را منفجر می کند، پس از گرفتن سختی و درد بسیار زیاد، روز آخرالزمان خواهد بود. اما در اینجا، Syngue Sabour یک سنگ نیست، بلکه یک مردی است که مغز مرده است و یک گلوله در گردنش قرار دارد. همسرش با او است، نشسته در کنار او. اما او از اینکه او را به جنگ قربانی کرده است، از او خشمگین است، زیرا هرگز قادر به مقاومت در برابر دعوت به اسلحه نیست، زیرا می خواهد قهرمان شود، و در نهایت، پس از همه گفته شد که انجام شده است، زیرا که در یک تهاجم کوچک شکست خورده است. با این حال او مراقبت می کند و او به او می گوید. او حتی بیشتر و بیشتر با او صحبت می کند، عمیق ترین خواسته ها، درد و اسرار خود را باز می کند. در حالی که در خیابان ها جناح های رقیب در حال برخورد هستند و سربازان غارت و کشتن در اطراف او هستند، او از زندگی اش صحبت می کند، هرگز نمی داند که شوهر او واقعا چه می شنود. و این اعتراف فوق العاده است، بدون محدودیت، در مورد رابطه جنسی و عشق و خشم خود را در برابر یک مرد که او هرگز او را فهمیدند، که او را سوء رفتار، که هرگز او را احترام و مهربانی نشان نداد. پذیرش او وزن ستم های هنجارهای زناشویی، اجتماعی و مذهبی را آزاد می کند و او داستانش را به راز بزرگی که غیر قابل تصور در یک کشور مانند افغانستان است، می دهد. برنده جایزه Goncourt، سنگ صبر و شکیبایی با شجاعت و لعاب، شاعرانه، واقعیت زندگی روزمره را برای یک زن هوشمند در معرض افسردگی رژیم طالبان در افغانستان نشان می دهد.


خرید کتاب سنگ صبور
جستجوی کتاب سنگ صبور در گودریدز

معرفی کتاب سنگ صبور از نگاه کاربران
در برخی روستاهای افغانستان، در یک اتاق ریز، مرد با گلوله زخمی بر روی یک تشک قرار می گیرد؛ تنفس می کند اما واکنش نشان نمی دهد اما هی داشتن زن بی قرار است؛ آن را در شرکت، آن را آهسته، آن را مانع. و بالاتر از همه او صحبت می کند؛ کمی بعد آن اسرار را نشان می دهد، چیزهایی را می گوید که هیچ زن اجازه نمی دهد، مثل یک سنگ صبور که به همه چیز گوش می دهد، اما چیزی نمی گوید. نزاع تراژدی، به سبک ادیپ، شروع به شناور می کند، که در آن اعمال ناخوشاینده از شخصیت های اصلی نشان می دهد که پایان خوش خوش شانسی نیست؛ نه برای همه یک رمان بسیار خوب است که به عنوان یک مرحله تئاتر، که در آن تنها اعمال و کلمات صحبت می کنند، اتفاق می افتد.

مشاهده لینک اصلی
زنان، لباس پوشیدن و راحت لباس.

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب جسور و صادقانه. همه ما چیزی برای گفتن داریم که مطمئن هستیم هیچ کس گوش نمی کند. تاریک ترین اسرار ما.

مشاهده لینک اصلی
این داستان یک زن جهادی است که هفتههاست که در طول یک دوره کما به شوهرش گوش می دهد؛ او با صحبت کردن با خودش صحبت می کند و به زندگی اش می گوید، اسرار شوهرش را نشان می دهد که دیگر نمی تواند بشنود و کمی عاشق کمی با وجود اینکه او مجبور شد ازدواج کند، او را ضرب و شتم کرده و با او رفتار کند یا دام، و یا حتی کمتر از دام، مبلمان. (مورد سندرم استکهلم؟) نوشتن در جملات کوتاه و تقسیم کردن از لفظ، گاهی اوقات در یک کلمه یا دو برش، ریتم خوبی برای متن می دهد، هر چند گاهی این روش © در روش اغراق آمیز استفاده می شود. این اولین پاراگراف رمان است: اتاق کوچک است. مستطیل شکل است. با وجود دیوارهای روشن آن، رنگ آبی و دو پرده آن با الگوهای پرنده های مهاجر که در آسمان آنها در آسمان های زرد و آبی قرار دارد، کمیاب است. سوراخ در اینجا و آنجا، آنها اجازه می دهد تا از اشعه های خورشید نفوذ کنند و در سایه های یک کیلو مریخ قرار گیرند. در انتهای اتاق یک پرده دیگر وجود دارد. سبز. بدون هیچ دلیلی او درب محکوم را پنهان می کند. یا یک ظروف سرباز یا مسافر، برخی از ناراحتی ها را به عنوان یک مونولوگ متوجه شدم که قهرمان داستان گذشته شوهرش را به شوهرش می دهد (به طوری که او قبلا او را می شناخت)؛ یا یک بازی ساده کلمه مانندNo voice. هیچ راهی نیست جدا از این، داستان senchain خوب است، همیشه در همان اتاق خانه اتفاق می افتد، ما تصور می کنیم که به تماشای یک فیلم (من نمی توانم بگویم که اگر آن را به عنوان یک پلاس یا منهای). © باید از این کتاب سمت دیالکتیکی باشد؛ در ابتدا همه چیز خوب پیش می رود، اما هرچه بیشتر پیش بروید، بیشتر به نظر می رسد خلاصه ای ساده از زندگی زنان افغان است، به نظر می رسد همه چیز واضح به نظر می رسد که آنها رویاها تعهدات همانطور که قبلا می دانستیم این مذهب، به ویژه اسلام در کشورهایی مانند افغانستان، زنان را به عنوان چرت زدن رفتار می کند؛ اما به جای معلوم شدن ناگهانی از طریق آنچه که توسط رسانه ها گزارش شده، امیدوار بودم که از طریق این رمان احساس کنم؛ اما سبک نویسنده برای مبارزه با همدردی و نشان دادن چیزی غیر از حقایق دور، یکی دیگر از نقص اصلی این کتاب است. با وجود شور و شوق اولیه من، من خسته کننده و mennuyer به پایان رسید؛ فاقد استرس عاطفی و عمقی است که ابتدا وعده داده شده است. این بد نیست، اما همچنین انتظارات من نیست.

مشاهده لینک اصلی
به خوبی نوشته شده است اما خشونت و کلمات خشونت آمیز زیادی برای ایجاد یک نقطه ضروری نیست. برنده جایزه معتبر Goncourt در فرانسه، یک نویسنده افغانی با مقدمه ای از خالد حسینی - من هیجان زده شدم تا خواندن شروع کنم و موفق به پایان آن شدم یک شب است. این رمان کوتاه، عمیقا در تحقیق روانشناختی و اجتماعی یک زن @ typical @ afghani، که شوهرش، یک جنگجوی جهادی، زخمی شده است، عمیق می کند. همانطور که او در کام قرار می دهد، از او به عنوان یک سگ سرگردان استفاده می کند، یک سنگ سحر و جادو، یک سنگ صبور، که مشکل از کسانی که در آن اعتماد به نفس را جذب می کند. قطعا این یک داستان خوش بینانه نیست و نه برای معده شفاف. این کتاب به کسانی که بیشتر رنج می برند، کمتر صدایی می کند. در \"صبر سنگ\"، آنها می گویند - در آخر.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سنگ صبور


 کتاب چوب بری مصیبت بار
 کتاب تندباد
 کتاب قطب نمای درون
 کتاب داستان های برگزیده اسکار وایلد
 کتاب ارباب حلقه ها(2)دو برج
 کتاب زمستان در ماه جولای