کتاب میراث گمشدگی

اثر کران دسای از انتشارات آوین - مترجم: مامک بهادر زاده-بهترین رمان

رمان اول کیران دسای، Hullabaloo در باغچه گواوا، به تحسین یک بار در بیش از بیست و دو کشور منتشر شد. در حال حاضر Desai ما را به شمال شرقی Himalayas می برد که در آن یک شورشی رو به افزایش راه قدیمی زندگی را به چالش می کشد. در یک فروپاشی، خانه جدا شده در پای کوه کانچن جونگا، یک قاضی قدیم تلخ زندگی می کند که می خواهد در صورتی که خواهرش سای نوه سای در آستانۀ خود می آید، بازنشسته شود. قوچان کت و شلوار کت و شلوار او را تماشا می کنند، اما افکار او عمدتا با پسرش Biju است که از کارخانه رستوران نیویورک به یکی دیگر می رود و قصد دارد یک قدم جلوتر از INS باقی بماند و مجبور به نظر دادن به جایگاه کشورش در جهان باشد. هنگامی که یک شورش نپالی در کوه ها موجب ایجاد عاشقانه جدید با نوازنده ی دوست داشتنی نپالی می شود و باعث می شود زندگی آنها به هرج و مرج تبدیل شود، آنها نیز مجبور به مقابله با منافع خود هستند. ملت خود را مقابله می کند آشپز شاهد سلسله مراتب است که لغو شده و دور انداخته شده است. قاضی باید از گذشته خود، نقش خود را در این دنیای درهم آمی از خواسته های متضاد، دوباره بازبینی کند - هر لحظه امکان امید و خیانت را فراهم می کند. رمان عمیق و احساسات، رمان دوم و رمان طولانی مدت، وعده بزرگ او را تأیید می کند.


خرید کتاب میراث گمشدگی
جستجوی کتاب میراث گمشدگی در گودریدز

معرفی کتاب میراث گمشدگی از نگاه کاربران
حقیقت گفته می شود، من احساس می کنم که من از این رمان متنفر بودم. متأسفم، متوجه شدم که من به دلایل مختلف به شدت از آن متنفر هستم. دلیل اصلی آن این است که چگونه از آن استقبال می شود، از جمله کسب جایزه ای که من احترام ویژه ای برای آن: جایزه بوکر مرد (2006). این در حالیکه برنده ترین چیزی است که من خوانده ام این است. برای شروع، این رمان تمرکز ندارد؛ برخی از شخصیت های رنگارنگ، برخی از صحنه های لمس، برخی از تصاویر الهام بخش، داده های به طور کلی به خوبی تحقیق شده در مورد مهاجرت، شهرنشینی، استعمار، مدرنیزاسیون. در این مورد، Desai واقعا ارائه می دهد. اما، با هم قرار می گیرند، آنها مانند قطعاتی از یک پازل هستند که بیشتر جعبه آنها گم شده است. شخصیت های یک داستان می تواند بسیار زیاد باشد. متاسفانه، من متوجه شدم که قادر به برقراری ارتباط با شما نیستم، با آن همدلی، دیدن و احساس در کنار هر کسی. حتی سای، قهرمان پر جنب و جوش و تحسین کننده، دقیقا همین بود. شخصیتی که می توانستم برای شوخ طبعی و شجاعت آن را تحسین کنم. اما این همه بود. عاشقانه با Gyan من واقعا هرگز نمی توانم درک کنم؛ اغلب، من آن را در نظر نگرفته و دو بعدی، تقریبا غیر قانع کننده است. آشپز که تا دو صفحه گذشته نامگذاری نشده بود، شخصیت رنگارنگی بود که من برای آن احساس می کردم؛ گاهی اوقات احساس می کردم او را می شناختم، اما به سختی. پسرش Biju، در چهره هایی که نیویورک سیتی بود غرق شد و هر چند ما به داستان او گفته شد، او واقعا یک چهره خالی دیگر بود. پدر بزرگ سایز بدترین بود. من متوجه سوء استفاده گذشته از همسر شدم، اصرار او برای داشتن یک٪ * + = برای هر کسی که در تماس بود، به ندرت حتی عشق به کسانی که نزدیک به او بود، غیر قابل انکار بود. او ممکن است برخی از مشکلات خود را در گذشته داشته است، اما چیزی که او را امروز بهانه می کند. پیش بینی می شود، تنها شخص، چیزی بودن، او را دوست داشتنی دیده می شود Mutt. من فکر می کنم پس از آن، منطقی است که Mutt به عنوان یک نوع چرخ بی صدا که برای پایان یافتن رمان لازم است. نقش او رستگاری برای داستان است؟ برای شخصیت ها؟ فقط شواهد بیشتری از آنچه در جامعه می تواند اشتباه باشد؟ از آنچه من در تاریخ می دانم، مستندات او در هندوستان، مدرن سازی ناگهانی و آهسته به نظر می رسد دقیق است، همانطور که این مسخره بودن قوانین مهاجرت در کشور، مشکلات ذاتی در فریب دادن سیستم برای کارت سبز (حتی سبز نیست)، فرهنگ ها، میراث ها، سنت ها، غذاها که شهر نیویورک را جذاب می کند. همچنین یک مقدار مناسب از طنز وجود دارد که در سراسر رمان یافت می شود، که همیشه هنگامی که چنین موضوعات جدی به آن اشاره می شود قدردانی می شود. در طول رمان، از جمله جنگ ها، نسل کشی، باندها، چند موضوع دشوار پوشش داده می شود. رعب و وحشت توسط افراد مختلف در جریان رمان؛ آشفتگی احساسی و جسمی، روحی و فیزیولوژیکی در ابعاد مختلف تجربه شده است. همه اینها به خوبی بیان شده است. از یک طرف، از لحاظ شعری، اما به نحوی اعدام کوتاه می شود. یکی تنها این را می داند که داستان را به طور کلی بخواند. مشکلات x، y، z؛ از طریق z به آدرس، ارائه شده، کاوش، تخفیف داده می شود. بعد چی؟ سپس هیچ چیز. به نظر می رسد که نویسنده این بیانیه را به اثبات رسانده است، اینجا همه مشکلات، همه مشکلات با هیچ راه حل نیست. انتهای @ به عنوان یک داستان کوتاه، حتی چند داستان کوتاه، «وراث از دست دادن» خیلی بهتر شده است.

مشاهده لینک اصلی
از آنجا که کیران دزای در سال گذشته در اکتبر سال جاری جایزه من بوکر را برنده شد، به عنوان جوانترین زن برنده جایزه 39 ساله، من مایل به خواندن آن هستم. من کیت کاغذی خود را از هیترو در حالی که برای کریسمس پرواز می کردم، برداشت کردم، اما نمی توانستم آن را پیدا کنم. من اعتراف کردم احساس میکردم کمی نگران هستم فکر میکنم که به عنوان یک برنده جایزه بوکر باید به عنوان خوانده شده مشکل و چالش برانگیز باشد. سپس این کتاب به عنوان عنوان مارس برای کتاب باشگاه SYP آکسفورد برگزیده شد و من ناگهان دلیلی بسیار خوب و مهلت داشتم برای خواندن آن. داستان در Kalimpong در هند، به دور خاورمیانه در کوه های هیمالیا، در نزدیکی بوتان و نپال، تنظیم شده است. من اعتراف کردم که باید نقشه Kalimpong را نگاه کنم، چون جغرافیای هیمالیا هرگز قوی ترین موضوع من نبود. داستان در چند صفحه به من مراجعه کرد و به طور کامل و به طور کامل به یک روستای کوچک کوه در طرف دیگر دنیا منتقل شد. من می توانستم به وضوح خانه ی خرابکاری را تصور کنم که سای، شخصیت اصلی، با پدربزرگ و آشپز، چشم انداز، گیاهان، بوی ها و حتی رطوبت در فصل موسمی زندگی می کند. من کتاب خواندن را از این دست نادیده گرفتم کتاب زیر پوست شماست، و آن را به من بخشید، غمگین، ناراحت و دلتنگ شده به عنوان داستان پیشرفت. تناقض حیرت انگیز که نفوذ خانواده ها از تمام شخصیت ها، فقر شدید و بی عدالتی گسترده است، شورشیان نپال - ناراحت به نظر می رسد اما لازم است برای درک فرهنگ و تاریخ که در آن داستان قرار گرفته است. چندین روزی که من کتاب را تمام کردم، اما داستان را از دست ندهید، آن را در ذهنم بازی میکنم و از من الهام گرفته است که بیشتر درباره هند، بنگال غربی، Darjeeling و درگیریها در این منطقه اطلاعات بیشتری کسب کنم. گرم توصیه می شود!

مشاهده لینک اصلی
با پایان یافتن ...

مشاهده لینک اصلی
دهه 1980 یک خانه ویران در دره های Kalimpong، هند. یک قاضی بازنشسته، دوست داشتنی، یک نوجوان جدا شده سای، یک آشپز نادان و یک سگ 1980 ساله. بسیاری از رستوران ها در ایالات متحده آمریکا. پسر Biju، فرزند آشپز، کار و گرفتن از یک به دیگری، تلاش برای زنده ماندن در سرزمین های خارجی است. رمان تمرکز بر زندگی سای و Biju، که در راه خود را در تلاش برای درک مکان خود در جهان. این در برابر دوران انقلاب گورگالان در هند تنظیم شده است، زمانی که گورخها برای یک دولت جداگانه شورش کردند. برای اولین بار 150 صفحات عجیب، نویسنده به معرفی بسیاری از شخصیت ها و پست های خود، در حالی که خواننده منتظر توطئه برای نشان دادن است. این رمان از سای به بگی و به شخصیت های مختلف به شیوه ای بی نظیر می رود و من به سختی می توانم از هر یک از آنها مراقبت کنم. فقدان طرح تا پایان عمر، باعث می شود خواندن غیر قابل تحمل، و نوشتن فقط در بخش های خاصی قانع کننده باشد. چند فصل گذشته کتاب را به نوعی از بین می برد و من آرزو می کنم نویسنده این را از ابتدا حفظ کند. این کتاب خیلی خسته کننده است و من حتی نمی توانم از آن متنفر باشم - یک دسته از کاراکترهای ناقص که در برابر یک محیط بی وقفه پرتاب می شوند، چیزی نیست که من منتظر بود

مشاهده لینک اصلی
این بار دیگر از هند به عنوان برنده جایزه مان مانده است. اولین و شاید طولانی ترین درس این کتاب جدیدی است که به نظر من نوع فقر - ​​به ارث برده می شود. پس از آن، ما شاهد الگوی زندگی بسیاری از مردم در هند هستیم و این که چگونه از آنها کمتر برخوردار می شوند و چگونه آنها با یکدیگر رفتار می کنند، از جمله زمانی که چند نفر خوش شانس (در چشم خود) به آمریکا می روند. یک درک جذاب، نگرش هندو به اسلام است - اسلام چنان رفتارهای انسانی و انضباطی دارد که هیچکس آن را دنبال نمی کند. هندو می گوید، این همه منافق را به وجود می آورد، آنها در خانه می نوشند و سعی می کنند به طور کلی در پویا نگاه کنند. این یک کتاب جذاب است، به خوبی نوشته شده، به خوبی طرح شده، خوب همه چیز. تصور من این است که نویسنده، که هر دو در هند و ایالات متحده زندگی می کند هر دو با اشتیاق دوست دارد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب میراث گمشدگی


 کتاب تاراس بولبا
 کتاب نان حلال
 کتاب پادشاه
 کتاب خاطره استانبول
 کتاب داستان های برگزیده اسکار وایلد
 کتاب قصری در پیرنه