کتاب ژان دولوین

اثر ژاک تورنیه از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پرویز شهدی-بهترین رمان

ژاک تورنیه هم رمان‌نویس است، هم پژوهش‌گر، هم تاریخ‌نویس،‌ هم مترجم،‌ هم نمایش‌نامه‌نویس و هم طنزپرداز. لیسانس حقوق و فوق‌لیسانس علوم سیاسی دارد. هفده‌سال کار در رادیو و تلویزیون لوگزامبورگ نه تنها میدان دیدش را کوچک نکرده، نه تنها تسلیم دهانه‌ی تنگ دوربین نشده، بلکه دید بسیار وسیعی پیدا کرده است.
آن‌چه به نوشته‌های تورنیه شور و حالی خاص می‌دهد، پرهیز از پرگویی و کوتاه‌نویسی است، با ظرافتی خاص و سبکی ویژه‌ی خودش، مثل یک نقاش که با نوک قلم‌مو نقطه‌های کوچک و محوی، با رنگ‌های گوناگون و دل‌انگیز روی پرده‌ی نقاشی می‌گذارد،‌ و هنگامی‌که کار تمام می‌شود، چشم‌اندازی دلپذیر از آن بیرون می‌آید که خواننده را مفتون و مشتاق برجا می‌گذارد تا ساعت‌ها،‌ روزها و شاید هم ماه‌ها به آن فکرکند. جستارهای تاریخی‌اش در همه‌ی زمینه‌ها اعجاب‌آور است.
«ژان دولوین» چنین کتابی است، زنی که قدرتمندانه و با شهامت تمام در برابر نیروهای اهریمنی که او را به سوی فساد و تباهی هل می‌دهند، می‌ایستد و سرانجام پیروز می‌شود. حسن کار تورنیه در این است که نه تنها قلمش روان و دل‌انگیز است،‌ بلکه واقعیتی تاریخی را چنان می‌آراید که به صورت داستان درمی‌آید، بی‌آن که از اصالت و مستند بودن آن چیزی کاسته شود.


خرید کتاب ژان دولوین
جستجوی کتاب ژان دولوین در گودریدز

معرفی کتاب ژان دولوین از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب ژان دولوین


 کتاب پنجره ی مخفی،باغ مخفی
 کتاب هیولای هاوکلاین
 کتاب عشقها و خاطرات کلئوپاترا
 کتاب طوطی
 کتاب بن سای
 کتاب 99 مهره ی پراکنده